
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Min Input Voltage | 400 mV |
| Bandwidth | 10 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 1.64 W |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Accuracy | 1 % |
| Power Dissipation | 1.64 W |
| Number of Channels | 1 |
| -3db Bandwidth | 400 kHz |
| Input Bias Current | 10 nA |
| Max Input Voltage | 1.5 V |
| Nominal Supply Current | 2.9 mA |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Output Current per Channel | 2 mA |
| Min Output Voltage | 400 mV |
| Max Output Voltage | 5 V |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 72 dB |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2.5 mV |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 1.4 mA, 2.9 mA |
Stock: 578
Distributors
pcbx
Unit Price$3.56362
Ext.Price$3.56362
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.56362 | $3.56362 |
| 10 | $3.04435 | $30.44350 |
| 25 | $2.83058 | $70.76450 |
| 50 | $2.63182 | $131.59100 |
| 100 | $2.44702 | $244.70200 |
| 300 | $2.37305 | $711.91500 |
| 500 | $2.30133 | $1150.66500 |
| 1000 | $2.23692 | $2236.92000 |
